Üdvözöljük a

8 hajdú-bihari fiatal végzett érmes helyen a 12. Szakma Sztár Fesztiválon

honlapján!

-

8 hajdú-bihari fiatal végzett érmes helyen a 12. Szakma Sztár Fesztiválon

Szerző: Czirbik Milán | 2019. március 18.

Az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) és a Szakma Kiváló Tanulója Vereny (SZKTV) döntőit rendezték immár 12. alkalommal a Szakma Sztár Fesztivál keretein belül március 12. és március 14. között Budapesten a Hungexpo Vásárközpontban, ahol a 11 szakmában 15 hajdú-bihar megyei induló közül nagy sikert elérve végül 8-an is felállhattak a dobogóra: két tanuló első, kettő második, négy pedig harmadik helyezést ért el.

A Szakmasztár Fesztivállal egy időben megrendezett WorldSkills válogatókon autószerelő, kőműves, nehézgép szerelő, pincér és szakács szakmában dőlt el hogy ki képviselheti Magyarországot az idén Oroszországban megrendezésre kerülő világversenyen. Hajdú-Bihar megyéből Nagy László autószerelő, Mészáros Bálint informatikai rendszerüzemeltető és Apagyi Bence nehézgép-szerelő szakmában jutott ki a rangos világversenyre. A magyar csapat névsora ezzel majdnem teljes, villanyszerelő szakmában 2019. április 3-án dől el, ki utazhat Kazanba.

 

A Szakmasztár Fesztiválon 52 szakmában, 11 szakmacsoportban összesen 232-en versengtek - köztük több külhoni magyar - a szakma legjobbjának járó címért. Az eseményre több mint 20 ezren látogattak ki, a résztvevők közel kétharmada vidékről, területi kamarák szervezésében érkezett a fesztiválra.

 

Gratulálunk a döntőbe jutott hajdú-bihari versenyzőknek a Szakma Sztár Fesztiválon elért kiváló eredményeikért!

 

 

Helyezés Versenyző neve Szakképesítés neve Oktató Elméleti oktatást végző (tag)iskola Gyakorlati képzőhely neve
1 Bundi Sándor Vendel Asztalos Csonka János Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskolája LAMFORG Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
1 Hegedűs Péter Informatikai rendszerüzemeltető Balogh Miklós Péter Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma Debreceni Szakképzési Centrum
2 Kányási Sándor Martin Épület- és szerkezetlakatos Bolgár Tamás Berettyóújfalui SZC Veres Péter Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája ZOLEND Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
2 Dankai Ádám Informatikai rendszerüzemeltető Balogh Miklós Péter Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma Debreceni Szakképzési Centrum
3 Kiss Míra Barbara Bőrdíszműves Hevessy Tibor Debreceni SZC Könnyűipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Szakiskolája Debreceni Szakképzési Centrum
3 Huszti Csaba Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő Szabó László Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskolája ICE-STAR Szerviz Kft.
3 Kálucz Miklós Informatikai rendszerüzemeltető Balogh Miklós Péter Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma Debreceni Szakképzési Centrum
3 Kiss Levente László Villanyszerelő Homonna László Debreceni SZC Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája BAUVIV Kelet-Magyarországi Villanyszerelőipari Kft.
4 Bata László Asztalos Varga László Berettyóújfalui SZC Csiha Győző Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája Mező László
4 Kerti Balázs Épületgépész technikus Vincze Ferenc Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma Debreceni Szakképzési Centrum
4 Csajkos Norbert Péter Gépgyártástechnológiai technikus Kiss Imre Zoltán Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma Debreceni Szakképzési Centrum
5 Horváth Zoltán Festő, mázoló, tapétázó Kovács József Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskolája Kovács József
5 Kocsis Krisztián Pincér Asztalos Árpád Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája NET-PIZZA Kft.
6 Molnár Dániel Vegyész technikus Kálmánczhelyiné Sípos Anikó Debreceni SZC Vegyipari Szakgimnáziuma Debreceni Szakképzési Centrum
8 Csala Tamás Károly Villanyszerelő Kádár János Debreceni SZC Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája FAG Magyarország Ipari Kft.