Digitalizációs tanácsadás a Kkv-k fejlődéséért

2024.02.01 | Hírek, Nemzetközi hírek

A Data-EDIH projekt célja, hogy támogassa a hazai kis- és középvállalkozásokata small mid-cap-eket és a közszféra szereplőit digitális érettségük javításában. A projektben résztvevő szervezetek támogatása képzésekkel, tréningekkel, tanácsadási szolgáltatásokkal valósul meg.

A Data-EDIH által nyújtott szolgáltatások térítésmentesek, mivel a felmerült költségek a projektben résztvevő vállalkozások de minimis vagy innovációs támogatás keretének terhére kerülnek elszámolásra.

Bővebb információ itt: https://adatedih.hu/a-projekt/

A képzéseken online és személyes (Debreceni Egyetem, Informatikai Kar – 4028 Debrecen, Kassai út 26.) formában is részt vehet.

Februári képzések:

  • Felhőszolgáltatások alapjai – angol nyelvű képzés, 2024. február 9.  9:00 – 17:00:

A képzés során a résztvevők elsajátítják a felhőszolgáltatásokkal kapcsolatos alapvető fogalmakat, valamint megismerik, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre a Microsoft Azure felhőszolgáltatásában. A képzés során gyakorlati példák és feladatok segítségével kerülnek az egyes témakörök bemutatásra, amelyek segítenek megérteni a felhőszolgáltatás alapvető fogalmait és az alkalmazható Azure technológiáit.

A kurzus különösen ajánlott azoknak, akik szeretnének felkészülni az AZ-900 Microsoft Azure Fundamentals – nemzetközileg elismert ipari tanúsítványt adó – vizsgára, amelyet akár a DE Informatikai Karán működő vizsgaközpontba is letehetnek a lelkes jelentkezők. A Certiport vizsgának csekély összegű önköltsége van, és a vizsga egész évben letehető.

  • Adattudományi alapok – angol nyelvű képzés, Várható időpont: 2024. február 16-17.  9:00 – 17:00:

A képzés célja az adattudomány és az adatkezelés alapjainak megismertetése a Microsoft Azure platformon. Ez a képzés bevezetést nyújt az adatok és az adatkezelés alapvető fogalmaiba, módszereibe és a felhő alapú adatelemzés technikáiba. A képzés során a résztvevők megismerik az adatok kiaknázásának jelentőségét, azok feldolgozását és tárolását, valamint megtanulják, hogyan használják az Azure szolgáltatásokat az adatok hatékony kezeléséhez és elemzéséhez.

A kurzus különösen ajánlott azoknak, akik szeretnének felkészülni a DB900: Azure Data Fundamentals – nemzetközileg elismert ipari tanúsítványt adó – vizsgára, amelyet akár a DE Informatikai Karán működő vizsgaközpontba is letehetnek a lelkes jelentkezők. A Certiport vizsgának csekély összegű önköltsége van, és a vizsga egész évben letehető.

Jelentkezésüket 2024. február 6.  12:00-ig várják az alábbi jelentkezési lapon keresztül: https://forms.office.com/e/z9uZcki8Nf

A jelentkezést követően felveszik Önökkel a kapcsolatot a képzés részleteivel kapcsolatban és a szükséges dokumentumok képzés megkezdése előtti aláírása végett.

Márciusi workshopok:

  • Innovatív Megoldások Kis és Középvállalkozásoknak, március 7. 9:00-11:00:

Fedezze fel, hogyan automatizálhatja a napi feladatait, növelheti hatékonyságát és javíthatja vállalkozása versenyképességét! A workshop keretében megismerkedhet a Power Automate és az RPA világával, megtudhatja, hogyan könnyítheti meg az emailkezelést, adatok kinyerését, dokumentumok előkészítését, és még sok mást.

A Power Automate egy olyan eszköz, amely lehetővé teszi az üzleti folyamatok automatizálását és az alkalmazások közötti integrációkat, anélkül, hogy programozói készségekre lenne szükség. Az RPA olyan technológia, amely lehetővé teszi az ismétlődő és rutinfeladatok automatizálását szoftverrobotok segítségével, így felszabadítva az időt az üzleti növekedésre és az ügyfélkapcsolatok javítására.

Továbbá megmutatják, hogy hogyan modernizálhatja üzletét az RPA segítségével, hogy az kompatibilis legyen az egyéb feladatokkal is, mint az ügyfelekkel való kommunikáció, a dokumentáció kezelése, az ügyfélszolgálat és az adatgyűjtés.

  • Az MI kaland: a mesterséges intelligencia lehetőségei és kihívásai, március 7. 13:00-15:00:

Vegyen részt ezen a workshopon, amelyen nem csak megismerheti az MI alapjait, de azt is megtudhatja, hogyan válhat ez a technológia a vállalkozása hatékony és innovatív eszközévé. Fedezze fel az MI-hez kapcsolódó fogalmakat és koncepciókat gyakorlati példákon keresztül. Ismerje meg, hogyan teszi hatékonyabbá az MI a vállalkozások mindennapjait, és tudjon meg többet az MI alkalmazásának kihívásairól és etikai kérdéseiről. A workshopon továbbá egy izgalmas előretekintést is kaphat arról, hogy milyen hatásai lehetnek az MI-nek a vállalkozások mindennapjaira a jövőben. Fedezze fel, hogyan lehet az MI a fejlődés kulcsa!

  • MI alapú nyelvi eszközök kihasználása a kisvállalkozások sikerében: Betekintés a ChatGPT világába, március 8. 9:00-11:00:

Ebben a workshop-ban felfedezheti a ChatGPT transzformációs erejét, ahogyan forradalmasítja a vevőkkel való kommunikációt és hajtja a kisvállalkozások növekedését. Ismerje meg a nyelvi rendszerek képességeit, melyek az ügyfélszolgálattól, a tartalomgyártáson át, egészen a visszajelzések hatékony feldolgozásáig, képesek vállalkozása új szintre emelésére. Tanuljon meg lenyűgöző beszélgetéseket alkotni, amelyek akár új ügyfelek megszerzéséhez is vezethetnek, és szerezzen gyakorlati betekintést, valamint hasznos technikákat vállalkozása kommunikációjának fellendítéséhez. Kapcsolódjon be a dinamikus műhelymunkánkba, és fedezze fel, hogyan fejlesztheti kisvállalkozását az MI segítségével!

 

A képzések mellett lehetőség van térítésmentes egyedi tanácsadás igénybevételére is digitalizációs és az adatelemzési kérdésekben, amelyre egész évben folyamatosan jelentkezhetnek az alábbi email címen: dataedih@inf.unideb.hu

A Debreceni Egyetem Informatika Karának tanácsadási szolgáltatásairól itt talál bővebb információt:
 
Képzésekről és workshopokról itt talál bővebb információt:
 
Regisztrálni itt lehet: 

Forrás: Debreceni Egyetem Informatikai Kar

Share This