Pályaorientáció Fórumot szerveztünk Püspökladányban

2023.11.27 | Területi szervezetek

adozas

A november 16-án megvalósult rendezvény célja a püspökladányi Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző iskola oktatási programjának átfogó ismertetése volt, a kistérségben az elkövetkező években továbbtanulni vágyó 7. és 8. osztályos diákok, szüleik és az őket oktató általános iskolai pedagógusok számára.

A rendezvényt Tóthné Egri Erzsébet a kamara területi szervezetének elnöke nyitotta meg. Az előadók hangsúlyozták a helyi gimnáziumi, technikumi és szakképzés létjogosultsásgát, minél több diák számára vonzóvá tenni az oktatási intézményt:

Bodó Sándor országgyűlési képviselő a demográfiai csökkenés negatív hatsásairól beszélt az oktatás vonatkozásában, és igyekezett felhívni a figyelmet a képzett jól kvalifikált új generáció szükségességére, amelynek elengedhetetlen feltétele a helyi középiskolák működése.

Tóth Lajos Püspökladány polgármestere beszélt a szakképzés fejlődéséről, s arról, hogy ez hogyan befolyásolja a város életét. Új vállalkozók jelennek meg, s ebben a kistérségben van a lakossághoz viszonyítva a legtöbb kisvállalkozó. A városban történt fejlődést mutató átalakítások, építkezések pedig elengedhetetlenül fonatosak a kulturált környezet kialakítása, egyben a tanulók fejlődése szempontjából.

Vadász Ferenc Püspökladány alpolgármestere arról beszél tájékoztatta az egybegyűlteket, hogy a szakképzést érintő lehetőségek bővülnek az iparterület kialakításával, a cégek betelepülése lehetőséget ad vállalkozások indítására, akár az itt végzett fiatalok, szakemberek letelepedésére. Fontos a város számára a fennmaradás és a további fejlődés biztosítása. Kiemelte az érettségit adó képzésen a kadét program elindítását, ami nemcsak a havi 46000 Ft ösztöndíjról szól, hanem plusz lehetőséget ad a tanulók számára a megélhetés, a karrierépítés szempontjából.

Papp Gábor a BSZC kancellárja és Ferenczik György BSZC Karacs Ferenc Gimnázium igazgatója felvázolták a középiskola széles szakképzési spektrumát, a középiskolában folyó oktatási programot, a diákok számára elérhető képzési formákat és az ehhez kapcsolódó támogatási rendszert. A gimnáziumban bevezetésre került kadétprogramot annak irányítója, Kiss Szilvia pedagógus mutatta be.

Egri Tibor a Polydukt Nyrt. vezérigazgatója és Horváth Ádám az F.M.F. képviseletében a munkáltatói oldalról közelítették meg a középiskola működési szükségességét, hiszen mindkét vállalat a helyi munkaerő piacról igyekszik jól képzett munkavállalókat találni, akik jelenleg is azok oktatásában aktív szerepet vállalva (duális képzés) és iskolából kikerült diákok folyamatos továbbképzésével megfelelő szakember gárda létrehozására törekszenek.

Tóthné Egri Erzsébet zárta a rendezvényt, összegezte egy SWOT-analízis segítségével a helyi középiskola választásának lehetőségét, rámutatott a tanulók számára kínált képzések előnyeire.

 

 

Share This