Aktuális, jelenleg elérhető pályázati források

2021.01.27 | COVID-19, Gazdaság, Hírek, Pályázatfigyelés, pályázatok

Alábbi tájékoztató cikkünkben a vállalkozások számára elérhető, aktuális pályázati lehetőségeket és az azokkal kapcsolatos legfontosabb információkat gyűjtöttük össze.

HÁTRÁNYOS HELYZETŰ TELEPÜLÉSEKEN MŰKÖDŐ MIKRO- ÉS KISVÁLLALKOZÁSOK TÁMOGATÁSA

Kódszám: GINOP 1.2.9-20

Keretösszeg: 5 milliárd Ft

Célcsoport: mikro- és kisvállalkozás

Területileg célzott pályázat a szabad vállalkozási zónákban, valamint a kedvezményezett és felzárkózó településeken működő vállalkozások számára. A vissza nem térítendő támogatás összege célterülettől függően 2–10, illetve 2-60 millió forint között alakulhat. A támogatás intenzitása a Felhívás 1. számú mellékletében felsorolt településeken az összes elszámolható költség 70 százaléka, a 2. számú mellékletében felsorolt településeken 100 százaléka lehet. A támogatás fordítható új eszközök, gépek beszerzésére, ingatlanfejlesztésre, munkabérre, képzésre, IT fejlesztésre és részben a projektelőkészítés költségére.

Honlap: www.ifka.hu

DIVAT- ÉS DESIGNIPARI TÁMOGATÁS

Kódszám: GINOP 1.2.14-20

Keretösszeg: 12 milliárd Ft

Célcsoport: mikro-, kis- és középvállalkozás

Iparág szerint célzott pályázat, a divat- és designipar szereplői számára. A feltételesen vissza nem térítendő támogatás összege 5–150 millió forint, 70 százalékos támogatási intenzitással, 100 százalék előleggel. A támogatás fordítható például új eszközök, gépek beszerzésére, gyártási licensz és know-how beszerzésre, ingatlanfejlesztésre, IT-fejlesztésre, bérköltség-támogatásra, piacra jutáshoz kapcsolódó marketing tevékenységekre és tanácsadásra, külpiaci megjelenésre, szakmai vásárokon, kiállításokon való részvételre, iparjogvédelmi tanácsadásra.

Előminősítés: 2020. december 15. – 2021. január 31.

Honlap: www.divatdesignpalyazat.ifka.hu

EGYSZER HASZNÁLATOS MŰANYAGOK KIVEZETÉSÉNEK TÁMOGATÁSA

Kódszám: GINOP 1.2.13-20

Keretösszeg: 7 milliárd Ft

Célcsoport: mikro-, kis- és középvállalkozás

Iparág szerint célzott pályázat az egyszerhasználatos műanyagtermékek helyettesítésével érintett szereplők számára. A pályázatra legalább 3 fős, 1 lezárt üzleti évvel rendelkező vállalkozások jelentkezhetnek, amelyeknek 2019. évi árbevétele meghaladja a 30 millió forintot. A feltételesen visszatérítendő támogatás összege 20–400 millió forint, 35–50 százalék közötti támogatásintenzitással, 100 százalék előleggel. Fordítható például új eszközök, gépek, gyártási licenc és know-how beszerzésre, infrastrukturális és ingatlan beruházásra, tanúsítványok megszerzésére és részben a projektelőkészítésre.

Előminősítés: 2020. november 30. – 2021. február 1.

Honlap: https://znb.ifka.hu/

ÉLELMISZERIPAI TÁMOGATÁSI PROGRAM

Kódszám: GINOP 1.2.12-20

Keretösszeg: 5,149 milliárd Ft

Célcsoport: középvállalkozás

Iparág szerint célzott pályázat, élelmiszeripari feldolgozó tevékenységet végző középvállalatok számára. A 90 százalékban feltételesen vissza nem térítendő támogatás összege 30–500 millió forint, 35-70 százalék támogatás intenzitással, 100 százalék előleggel. Fordítható például új eszközök, gépek beszerzésére, gyártási licensz és know-how beszerzésre, ingatlanfejlesztésre, tanácsadási szolgáltatások, képzés igénybevételére, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására.

Honlap: https://www.palyazat.gov.hu/

ÉLELMISZERIPARI BESZÁLLÍTÓ-FEJLESZTÉSI PROGRAM

Kódszám: ÉLIP-BFP

Keretösszeg: 35 milliárd forint

Célcsoport: mikro-, kis-, közép- és nagyvállalat

A program fő célja, hogy a hazai élelmiszeripari beszállító vállalkozások növeljék piaci részesedésüket, árbevételüket és hozzáadott értéküket. A beszállítók csoportosan igényelhetnek támogatást az adott koordinátor szervezettel közösen (kiskereskedelmi lánccal, HORECA szereplővel vagy közét¬keztetővel), együttműködési megállapodásban rögzítve a fejlesztési célokat és az együttműködés részleteit. A támogatás összege mikro- és kisvállalkozások esetében 50-500 millió Ft, közép- és nagyvállalatok esetében 50-2000 millió Ft, 35-50 százalékos támogatási intenzitással. A program rugalmas kereteket biztosít akár sokféle fejlesztést tartalmazó beruházások összeállítására, például új gépek, immateriális javak beszerzése, K+F, képzés és tanácsadás.

Felhívás megjelenése: 2020. december 15.

Regisztráció: 2020. február 28-ig

Honlap: https://elip.ifka.hu/

EGYÉB TÁMOGATÁSOK

Ágazati bértámogatási program

A kormány legújabb intézkedéseként meghosszabbítja az Ágazati bértámogatási programot, továbbá a támogatást kérelmezhető munkáltatói kört kibővíti a 19.-24., továbbá a 25. sor szerinti főtevékenységet végzőkkel. A korlátozások miatt nehéz helyzetbe került vállalkozások, azaz a vendéglátás, szabadidős tevékenység szolgáltatást nyújtó munkaadók részére a munkaviszonyban foglalkoztatott személy bruttó munkabére 50 százalékának megfelelő összegű támogatás nyújtható, legfeljebb bruttó 241 500 Ft-ig. Igénylés: 2021. február 8-ig.

Részletek: https://nfsz.munka.hu/cikk/1294/Agazati_bertamogatasi_program

Vállalkozások munkaerő támogatása

A munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatalhoz benyújtott kérelem alapján vissza nem térítendő támogatást kaphatnak, ha állami foglalkoztatási szervnél regisztrált programrésztvevő, 25 év alatti álláskeresőt vagy alacsony iskolai végzettségű álláskeresőt foglalkoztatnak munkaviszony keretében. A támogatás folyósítási időtartama fix 5 hónap lehet. A támogatás mértéke a foglalkoztatót terhelő bérköltség (bruttó bér és szociális hozzájárulási adó) 50%-a, de teljes munkaidős foglakoztatás esetén legfeljebb 100 ezer Ft havonta. A támogatási kérelem 2020. október 15. napjától nyújtható be ellenkező tájékoztatásig.

Részletek: https://nfsz.munka.hu/cikk/1268/Vallalkozasok_munkaero_tamogatasa

KFI bértámogatás

A kormány a koronavírus járvány miatt létrehozott gazdaságvédelmi akciótervének egyik fontos eleme a KFI szektor magasan képzett szakemberei foglalkoztatásának támogatása, hiszen ez elengedhetetlen a gazdaság újraindításához: 2021. január 4-től elérhető támogatásokat ezért többek között mérnökök, kutatók, informatikusok, magasan képzett szakemberek után kaphatják a munkáltatók. A támogatás kiterjed mindazon nem költségvetési szerv munkáltatókra, ahol kutatást, fejlesztést végeznek. A program így minden ágazatot érint, hiszen minden gazdasági szektorban van kutatással (is) foglalkozó vállalkozás, ezért a teljes nemzetgazdaság számára segítjük a támogatáshoz történő hozzáférést. A támogatás összege nem haladhatja meg a havi 318.920 forintot munkavállalóként. Az így megítélt összeget a munkáltató kapja, és a támogatás fejében garantálnia kell a munkavállalónak legalább a támogatási idővel megegyező tovább foglalkoztatását. A támogatás, illetve a tovább foglalkoztatás időtartama alatt a munkáltató a munkavállaló munkabérét nem csökkentheti. A kérelmet a munkáltató a székhelye vagy telephelye szerint illetékes megyei (fővárosi) kormányhivatal foglalkoztatási főosztályához nyújthatja be.

Részletek: https://nfsz.munka.hu/cikk/1357/Kutatok_es_fejlesztok_innovacios_bertamogatasa

Share This