CSRD Műhely indul

2024.03.11 | Hírek, Gazdaság

Hotel

Speciális, gyakorlatorientált CSRD műhelyt indít az Effekteam a denxperttel együttműködésben, ahol a résztvevők hozzájuthatnak ahhoz, a saját vállalatukra szabott tudáshoz és rendszerhez, amellyel megkezdhetik a kettős lényegesség vizsgálatát, az adatgyűjtés és jelentéstétel teljesítését. 

A 4 alkalomból álló CSRD felkészítő műhely segítségével a vállalkozások közösségben, mentorok és szakértők segítségével készülhetnek fel a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstétel folyamatára.

Az utóbbi években a befektetők, a munkatársak, az ügyfelek, az üzleti partnerek és a hatóságok részéről is egyre nagyobb nyomás nehezedik a vállalatokra, hogy működésük során tartsák szem előtt a fenntarthatóságot, a természeti környezet megóvását és a közösségek jóllétét. A tavalyi év különösen sok új kihívást hozott a cégek számára, hiszen hatályba lépett az EU vállalati fenntarthatósági jelentési irányelve (CSRD), elfogadták a fenntarthatósági jelentési szabványokat (ESRS) és idén januárban megjelent a hazai ESG-törvény is.

 

Mit foglal magába a műhely?

Az Effekteam és a denxpert által szervezett 4 alkalmas CSRD felkészítő műhely sokkal több, mint egy képzés vagy tanácsadói támogatás, mert a 6 hetes időszak alatt a résztvevők konkrétan megtanulják és be is vezetik a CSRD jelentés struktúrát a vállalatuknál, melynek során:

  • szakértők és mentorok vezetik végig a résztvevőket
  • lépésről-lépésre a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstétel folyamatán, melyhez
  • digitális megoldásként hatékony és felhasználóbarát adatgyűjtő szoftvert is rendelkezésre bocsátunk.

A műhely

  • mind az elméleti tudás, mind a gyakorlati tapasztalat megszerzésére,
  • nemcsak az önálló projektmunkára, hanem a közös tanulásra és tapasztalatcserére is hangsúlyt fektet,
  • nemzetközi benchmarkok ismertetésével.

Kiknek ajánlott?

A műhely azon vállalatoknak ajánlott, akik számára a következő években időszerű lesz a CSRD-alapú fenntarthatósági jelentéstétel teljesítése, melyhez ki akarnak építeni egy rendszert, de nincs meg a belső forrásuk a megvalósításhoz.

Mit kapnak a résztvevők a műhely során?

A műhely végére a résztvevők képessé válnak a CSRD-alapú jelentéskészítés folyamatának részletes és gyakorlati megértésére, ennek részeként saját cégükön belül

  • elkészítik a kettős lényegességi (double materiality) elemzés alapját, miközben a denxpert digitális megoldása támogatja ezt a folyamatot;
  • meghatározzák az ESRS adatpontokat;
  • átlátják az adatgyűjtés folyamatát, valamint
  • az adatok gyűjtését, rendszerezését;
  • és a jelentéstételhez való előkészítését.

Azaz, a műhely végére a résztvevők a vállalatukra szabott kész tudással és rendszerrel fognak rendelkezni, tudni fogják, hogy miről, mit, mikor és hogyan kell jelenteniük, így a műhely után már csak az adatgyűjtést és a jelentéstételt kell megvalósítaniuk.

Emellett a műhely résztvevői egy támogató szakmai közösség tagjaivá válnak, ahol tapasztalatokat oszthatnak meg és inspirálódhatnak más vállalatok gyakorlatából. Ez a közösségi megközelítés lehetővé teszi számukra, hogy mélyebben megértsék a CSRD direktíva jelentőségét és alkalmazását, valamint ösztönzi őket a folyamatos fejlődésre és tanulásra.

További információ, tematika és jelentkezési feltételek: https://effekteam.hu/csrd-muhely/

Arról, hogy miben más a CSRD-ESG műhely, mint egy képzés, vagy tanácsadás, IDE kattintva tudhatnak meg többet.

Forrás: effekteam.hu

Share This